Saugiausi asmeniniai kompiuteriai pasaulyje1

Nuo pandemijos pradžios kibernetinių atakų padaugėjo 400%11. „HP Elite“ kompiuteriuose, darbo stotyse iš anksto yra įdiegta daugybė įrangoje įveikiančių saugumo funkcijų, kurios leidžia jūsų komandos nariams dirbti saugiau, kad ir kur jie būtų, nebijant šiuolaikinių grėsmių.

Nauja galutinio naudotojo saugumo rūšis.12

Kibernetiniai nusikaltėliai dirba po darbo valandų. Jums reikia saugumo funkcijų, kurios taip pat veiktų po darbo valandų.

Kadangi kibernetiniai nusikaltėliai taikosi į galutinius naudotojus besivystančioje darbo aplinkoje, „HP Wolf Security“ saugo jūsų žmones ir įmones, užtikrindama nuolat veikiančią ir stebinčią, įrangoje funkcionuojančią apsaugą. Mes išliekame budrūs, kad jūs galėtumėte dirbti – bet kada ir bet kur.

Plečiantis nacionalinių valstybių veiklai, pasaulyje kyla kaip niekada didelė kibernetinių konfliktų grėsmė

Nacionalinių valstybių kibernetinių atakų skaičius nuo 2017 iki 2020 m. padidėjo 100%.

64 % ekspertų pastebi nerimą keliantį kibernetinės įtampos augimą

75 % ekspertų teigia, kad Covid-19 buvo reikšminga galimybė, kuria buvo galima pasinaudoti

Daugiau nei 40 % kibernetinių atakų apėmė fizinius ir skaitmeninius komponentus

Atspari aparatinė įranga

„HP Elite“ asmeniniai kompiuteriai pasižymi aparatinės įrangos saugos funkcijomis ir apsaugos sluoksniais operacinės sistemos viduje, kurie aktyviai užkerta kelią grėsmėms ir padeda greitai atsikurti įvykus pažeidimui.

HP PRIVACY CAMERA2

Turėdami „HP Privacy Camera“ – fizinį užraktą, skirtą apsaugoti nuo kenkėjiško sekimo – daugiau niekada nebedvejosite, ar kas nors jus stebi.

HP SURE ADMIN

Naudojant „HP Sure Admin“, modernų BIOS tvarkymo įrankį, operacinėje sistemoje nebereikalingas slaptažodis ar BIOS konfigūracijos paslaugų programa – šis įrankis sukuria skaitmeninį parašą, leidžiantį IT administratoriams saugiai tvarkyti BIOS nustatymus tinkle.

HP SURE VIEW4

Akimirksniu apsisaugokite nuo vizualinio įsilaužimo naudodami pasirenkamą integruotą privatų ekraną „HP Sure View“. Vieno mygtuko paspaudimu jūsų ekranas taps neperskaitomas šalia jūsų esantiems asmenims.

HP SURE SENSE5

Kasdien sukuriama daugiau kaip 350 000 naujų kenkėjiškų programų variantų. Tad, jei norite neatsilikti, geriau pasiruoškite tam tinkamai. Tradicinės antivirusinės programos ne visada atpažįsta naujas atakas. Tačiau „HP Sure Sense“ naudojasi giliojo mokymosi algoritmais ir pažangia neuroninio tinklo technologija, kad instinktyviai atpažintų kenkėjiškas programas ir apsaugotų nuo dar niekada neregėtų atakų.

HP SURE CLICK6

Apsaugo jūsų asmeninį kompiuterį nuo internetinių svetainių ir „read-only“ „Microsoft® Office“ ir PDF priedų uždarydamas kenkėjišką programą izoliuotoje virtualiojoje aplinkoje.

HP ENDPOINT SECURITY CONTROLLER

„HP Endpoint Security Controller“ yra fiziškai izoliuotas ir kriptografiškai apsaugotas valdiklis. Tai atspari aparatinė įranga tokioms saugumo funkcijoms kaip „HP Sure Start“, „HP Sure Run“ ir „HP Sure Recover“.

HP SURE START Gen57

Programinės aparatinės įrangos atakos gali visiškai nuniokoti jūsų asmeninį kompiuterį. Išlikite saugūs su pirmąja ir vienintele pasaulyje autonominio atkūrimo BIOS. „HP Sure Start“ automatiškai atkuria BIOS įvykus atakai arba duomenų sugadinimui.

HP SURE RUN8

Norėdami įgyti jūsų asmeninio kompiuterio kontrolę, įsilaužėliai pirmiausia turi įveikti jo apsaugą. Naudodamiesi atsparumą puolimams užtikrinančiu „HP Sure Run“ pasirūpinkite tinkamu esminių apsaugos priemonių veikimu ir išvenkite nepageidaujamų saugos nustatymų pakeitimų.

HP SURE RECOVER9

„HP Sure Recover“ užtikrina greitą, saugų ir automatizuotą jūsų operacinės sistemos atkūrimą naudojantis tik tinklo ryšiu, kad prarastumėte kuo mažiau laiko ir galėtumėte greitai grįžti prie darbo. Taip pat galite įsigyti „HP Sure Recover“ su „Embedded Reimaging“ funkcija, kad duomenis galėtumėte atkurti bet kur ir bet kada nenaudodami tinklo ryšio.

Atraskite HP saugiuosius produktus su AMD

Saugiausi asmeniniai kompiuteriai pasaulyje1

HP EliteBook 835 G8

Lengva nešiotis iš vieno susitikimo į kitą – šis ypač plonas ir lengvas 13,3 col. ekrano įstrižainės kompiuteris pasižymi 85 proc. ekrano ir korpuso dydžio santykiu.

Sužinokite daugiau

HP EliteBook 845 G8

Lengvai susidorokite su įvairiais darbais iš įvairių vietų naudodami šį gražaus dizaino, galingą, labai saugų, 14 col. ekrano įstrižainės kompiuterį

Sužinokite daugiau

HP EliteBook 855 G8

Šis 15,6 col. ekrano įstrižainės kompiuteris yra sukurtas keliaujantiems žmonėms – plonas ir lengvas nešiojamasis kompiuteris padės užtikrintai prisijungti prie interneto ir produktyviai dirbti iš beveik bet kurios vietos.

Sužinokite daugiau

„HP EliteBook 800 G8“ serijos nešiojamieji kompiuteriai su AMD Ryzen™ procesoriais

Dienos darbus atlikite užtikrintai.

Kiekvieną kartą spręsdami dėl naujo asmeninio kompiuterio įsigijimo klausimą jūs sprendžiate ir saugumo klausimą.

Turite daugiau klausimų dėl HP saugumo funkcijų? Pateikite savo kontaktinę informaciją žemiau ir mūsų kibernetinio saugumo konsultantas iš Atea su jumis susisieks.

Patvirtinu, kad perskaičiau privatumo politiką ir su ja sutinku

Patikrinkite laukelius

„USB Type-C®“ ir „USB-C®“ yra „USB Implementers Forum“ prekių ženklai.

1. Pagal HP unikalius ir pažangius saugumo pajėgumus, kurie prekiautojams papildomai nekainuoja, „Elite“ asmeniniuose kompiuteriuose su „Windows 10 Pro“ arba „Enterprise“ ir „AMD Ryzen™ 4000“ bei greitesniais procesoriais.

2. „HP Privacy Camera“ prieinama tik asmeniniuose kompiuteriuose su HD arba IR kamera, ji turi būti įdiegta gamykloje.

3. Parduodama atskirai arba kaip papildoma funkcija tam tikrose platformose.

4. „HP Sure View“ integruotas privatus ekranas yra papildoma funkcija, kurią būtina sukonfigūruoti įsigijimo metu; ji veikia tik horizontalioje padėtyje.

5. „HP Sure Sense“ reikalinga „Windows 10“. Žr. produkto specifikacijas dėl prieinamumo.

6. „HP Sure Click“ prieinamas daugumoje HP asmeninių kompiuterių; palaiko „Microsoft® Internet Explorer“, „Google Chrome“ ir „Chromium™“. Palaikomi priedai apima „Microsoft Office“ („Word“, „Excel“, „PowerPoint“) ir tik skaitomus PDF failus, kai įdiegtas „Microsoft Office“ arba „Adobe Acrobat“.

7. „HP Sure Start Gen5“ yra prieinamas tam tikruose HP asmeniniuose kompiuteriuose. Žr. produkto specifikacijas dėl prieinamumo.

8. „HP Sure Run“ prieinamas „HP Elite“ produktuose su AMD Ryzen™ procesoriais.

9. „HP Sure Recover Gen2“: žr. produkto specifikacijas dėl prieinamumo. Reikalingas atviras laidinis tinklo ryšys. Neprieinamas platformose su keletu vidinės saugyklos įrenginių. Prieš naudodami „HP Sure Recover“ turite sukurti atsargines svarbių failų, duomenų, nuotraukų, vaizdo įrašų ir kt. kopijas, kad išvengtumėte duomenų praradimo. Šie sprendimai – „HP Sure Recover“ ir „HP Cloud Recovery“ – naudosis sistemos informacija, kad tikrintų palaikymą ir garantijos būseną paslaugai teikti.

10. Žiniasklaidos teisės atsisakymas:
• 1 socialinė karuselė: Weber et al, „American Journal of Infection Control“, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4861135/#OFV208C14
• 2 socialinė karuselė: „Imprivata“, https://www.imprivata.com/enterprise-sso
• 3 socialinė karuselė: https://www.hipaajournal.com/ponemon-institute-publishes-2016-cost-data-breach-study-3470/
• 2018 m. vartotojų apklausa apie skaitmeninę sveikatą („Accenture“); https://www.beckershospitalreview.com/telehealth/1-in-4-patients-used-virtual-health-services-last-year-6-things-to-know.html
• Statinė reklaminė juosta: HP atliktas tyrimas, 2017 m. birželio mėn.
• „Windows 10“: ne visuose „Windows“ leidimuose arba versijose yra prieinamos visos funkcijos. Norint išnaudoti visas „Windows“ funkcijų galimybes, sistemoms gali būti reikalinga atnaujinta ir (arba) atskirai įsigyta aparatinė įranga, tvarkyklės ir (arba) programinė įranga. „Windows 10“ atnaujinama automatiškai; šis pasirinkimas visada įjungtas. Bėgant laikui atnaujinimams gali būti taikomi ISP mokesčiai ir papildomi reikalavimai. Žr. http://www.windows.com
Pagal HP vidinę unikalių ir pažangių pajėgumų tarp programų atskyrimo ir sulaikymo saugos sprendimų analizę. Reikalinga „Microsoft Windows“ 8 arba 10 versija. „Microsoft Word“, „Excel“ arba „PowerPoint“ apsaugai reikalinga „Office“ licencija. „Adobe PDF“ apsaugai reikalinga „Adobe Acrobat Reader“.
„HP Sure Click Enterprise“ reikalinga „Windows“ 8 arba 10 versija; palaikomos „Microsoft Internet Explorer“, „Google Chrome“, „Chromium“ ir „Firefox“. Palaikomi priedai apima „Microsoft Office“ („Word“, „Excel“, „PowerPoint“) ir PDF failus, kai įdiegtas „Microsoft Office“ arba „Adobe Acrobat“.

11. Daugiau informacijos rasite šiame straipsnyje: https://www.zdnet.com/article/fbi-says-cybercrime-reports-quadrupled-during-covid-19-pandemic/.

12. „HP Security“ tapo „HP Wolf Security“. Saugumo funkcijos skiriasi atsižvelgiant į platformą; išsamią informaciją rasite gaminio duomenų lape.

© 2021 „Advanced Micro Devices, Inc.“. Visos teisės saugomos. AMD, AMD Arrow logotipas, „Ryzen“ ir jų deriniai yra „Advanced Micro Devices, Inc.“ prekių ženklai.

Kaip apsaugoti svarbiausią savo darbo įrankį?

2017 m. gegužės 12-ąją Madride išaušo saulėtas penktadienio rytas. Orų prognozė nežadėjo karštos dienos – 16-17 laipsnių įdienojus – tačiau Ispanijos sostinės gatvės jau ūžė vasariškomis nuotaikomis, kurias dar labiau kurstė artėjantis šiltas savaitgalis. Į darbą skubančioje minioje gerai nusiteikęs žingsniavo ir didžiausios Ispanijos telekomunikacijų bendrovės darbuotojas – jis dar neįtarė, kad jau netrukus šviesi penktadienio nuotaika pradings ilgam. Atvykęs į biurą ir spustelėjęs kompiuterio įjungimo mygtuką, vietoje įprasto darbastalio vaizdo pamatė grėsmingą raudoną lentelę su gąsdinančiu užrašu: „Jūsų failai buvo užšifruoti!“.

Milijardus kainuojančios grėsmės

Šį vaizdą per artimiausias keletą dienų išvydo dešimčių tūkstančių kompiuterių savininkų visame pasaulyje. Jiems buvo pasiūlyta kriptovaliuta sumokėti „išpirką“ – 300 JAV dolerių dydžio sumą, kuri po trijų dienų išaugdavo iki 600. Nesumokėjus pinigų įsilaužėliai grasino visam laikui ištrinti užšifruotus failus. Deja, net ir nusprendusieji sumokėti „išpirką“ galiausiai liko be savo duomenų. Ataka, plačiai žinoma „Wanna cry“ vardu, iš viso užkrėtė mažiausiai 230 tūkst. kompiuterių, apkeliavo daugiau nei 150 pasaulio šalių, o jos padaryti nuostoliai siekė apie 4 mlrd. JAV dolerių.

Deja, „Wanna cry“ kibernetinė ataka yra tik viena iš daugelio grėsmių pavyzdžių, galinčių ko gero svarbiausią šiuolaikinį darbo įrankį – asmeninį kompiuterių – paversti ir viena jautriausių saugumo spragų. Čia saugome didžiąją dalį tiek darbinės, tiek asmeninės informacijos, atliekame finansines operacijas, bendraujame su kolegomis, partneriais, šeimos nariais. Be kompiuterio šiandien sunkiai įsivaizduojame net paprasčiausio darbo atlikimą, todėl netgi laikinas jo praradimas gali brangiai kainuoti.

Ekspertai pastebi, kad kibernetinio saugumo grėsmes dar labiau paaštrino pandemija ir nuotolinis darbas. JAV Federalinių tyrimų biuras (FTB) paskelbė, kad pernai vien oficialiai gaunamų pareiškimų dėl kibernetinių atakų skaičius išaugo 400 proc. Anot FTB, didžioji dalis šių atakų būna nukreiptos į verslo įmonių kompiuterius ir turi aiškius finansinius motyvus.

Nepakanka tik antivirusinės programos

„Kai kasmet kibernetinių grėsmių statistika auga dešimtimis procentų, o jų įvairovė taip pat tampa vis gausesnė, apsaugos priemonės negali likti tokios pačios, kokias naudodavome prieš 5 ar 10 metų. Tai reiškia, kad nevertėtų pasikliauti vien tik gera antivirusine programa, saugumo standartus atitinkančiais slaptažodžiais ir atsakingu prisegtukų prie gautų laiškų atidarymu. Kompiuterio saugumas turi prasidėti jau nuo pačios techninės įrangos“, – pasakoja Olga Gricajenko, Informacijos saugumo specialistė, UAB „Atea“.

Vienas didžiausių pasaulyje kompiuterių gamintojų HP pastaraisiais metais ieško būdų, kaip pasiekti, kad apsauga būtų užtikrinama ne tik programinės įrangos, bet ir kompiuteryje naudojamų technologijų lygmenyje. Todėl bendrovės kompiuteriuose be įprastų vaizdo kokybę, procesoriaus greitį, atminties dydį lemiančių technologijų atsiranda vis daugiau su saugumu susijusių sprendimų, kurie atspindi vis didesnę grėsmių įvairovę. Dalis jų yra programinio, dalis – techninio pobūdžio.

Tarp kompiuteriuose diegiamų techninių saugumo pavyzdžių yra fiziškai blokuojamos kameros. Jos leidžia techninės įrangos lygmenyje „išjungti“ tuo metu nenaudojamą kamerą, kad jos nuotoliniu būdu negalėtų aktyvuoti įsilaužėliai. Kitas pavyzdys – specialų privatumo režimą turintis ekranas (HP Sure View technologija), kuris paspaudus mygtuką tampa sunkiai matomas aplinkiniams, nes ekrano matymo kampas sumažėja, sukuriant bronzinio veidrodžio efektą, žiūrint iš šono. Šis sprendimas leidžia apsaugoti jautrią informaciją dirbant viešose vietose – kavinėse, oro uostuose ir pan. „Kai vis daugiau dirbame kelyje, skambučiams vis aktyviau naudojame kompiuteryje integruotas kameras, technologijos privalo prisitaikyti prie su tuo susijusių naujų grėsmių informacijos saugumui, privatumui“, – pastebi O. Gricajenko.

Geba mokytis ir „išgyti“ savarankiškai

Papildomai į kompiuterio sistemas integruojami ir specialūs programiniai sprendimai, kurie leidžia padidinti jo atsparumą tokioms grėsmėms kaip kenkėjiška programinė įranga ar virusai. Skaičiuojama, kad kasdien pasaulyje sukuriamas naujų kenkėjiškų programų variacijų skaičius viršija 350 tūkst. Tai reiškia, jog net ir geriausios antivirusinės programos gali nespėti pakankamai greitai atnaujinti savo duomenų bazių, kad atpažintų naujas grėsmes. Kaip papildomą apsaugos priemonę HP kompiuteriuose pradėjo diegti technologiją, naudojančią savarankiškai besimokančius algoritmus ir dirbtinį neuroninį tinklą (HP Sure Sence) – tai leidžia atpažinti net iki tol nematytas grėsmes bei nuo jų apsisaugoti.

Apie 90 proc. kenkėjiškų programų šiuolaikinius kompiuterius pasiekia el. paštu – dažniausiai paspaudus prie laiško prisegtą failą. Tokios rizikos tampa dar didesnės, nes užkrėstų laiškų siuntėjai sugeba apsimesti patikimais gavėjo kontaktais – partneriais, tiekėjais, kolegomis ir pan. Reaguodama į tai, HP sukūrė ir kompiuteriuose naudoja sprendimą, kuris izoliuoja programas virtualiuose konteineriuose (HP Sure Click). Todėl net ir paspaudus ant „užkrėstų“ populiariausių formatų failų (Microsoft Office, PDF dokumentų), juose paslėpta kenkėjiška įranga izoliuojama ir neutralizuojama.

Dar viena svarbi inovacija – sugebantis pats save gydyti kompiuterio pagrindinės sisteminės programos kodas, programinė aparatinė įranga arba BIOS. Tai įrangoje įdiegtas kodas, kuris užtikrina, kad įjungus kompiuterį saugiai pasileistų programinė įranga (pvz. Windows). „Jei BIOS paveikia kenkėjiška programinė įranga, įsilaužėliai gali ne tik pavogti ar „užrakinti“ jūsų duomenis, bet ir tiesiog nepataisomai sugadinti kompiuterį. Siekdama nuo to apsaugoti, HP Labs dar 2013 m. sukūrė pirmąją ir kol kas vienintelę save gydančią BIOS sistemą, kuri identifikuoja bet kokius be leidimo atliekamus pakeitimus ir atstato paskutinę nepažeistą savo versiją.“, – sako Riku Reimaa, „HP Finland“ techninis konsultantas. „Šiuo metu ši galimybė apsaugo ne tik HP sukurtą kodą, bet ir kitus svarbiausius programinės aparatinės įrangos komponentus.“, – priduria jis. „Šios papildomos saugos priemonės papildo rinkoje įprastas saugos priemones (NIST, FIPS, „Secure Boot“) ir procesoriaus funkcijas, tokias kaip AMD „Shadow Stack“ su patobulintu atminties šifravimu ir kodo vykdymo apsauga. Šis derinys padeda HP įrenginiams viršyti saugos reikalavimus, kuriuos „Microsoft“ nustato savo „Secured Core PC“ standarte.“

Paskutinė gynybos linija

Kibernetinio saugumo grėsmės ir toliau intensyvės, o prie to labai prisideda ir žmonių „persikraustymą“ į virtualią erdvę paskatinusi pandemija. Nors tikslių duomenų gauti neįmanoma, apytikriais vertinimais kibernetiniams nusikaltimams skirtų įrankių pasaulinė rinka šiuo metu vertinama 600 mlrd. JAV dolerių. Pavienius iš sportinio intereso veikiančius įsilaužėlius jau seniai pakeitė profesionalios, gerai organizuotos, finansiškai motyvuotos kibernetinių nusikaltimų grupuotės.

Saugumo ekspertai pažymi, kad labai svarbu, jog tokiame kontekste paskutine gynybos grandimi neliktų paprastas kompiuterio vartotojas. Šį darbą už jį turėtų atlikti patikimos technologijos, kurios turi prasidėti nuo pagrindinio darbo įrankio – kompiuterio.